Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve Sinema Akademi Derneği tarafından düzenlenen SETEM Akademi B.A.K (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) ve Uluslararası İpekyolu Film Festivali 2013 yılında ‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkmıştır.

ULUSLARARASI İPEK YOLU FİLM FESTİVALİ
SETEM Akademi'nin Uluslararasi Film Festivali 3. yılında! Ipekyolu'ndan gecen butun yonetmenleri, ekiplerini ve filmlerini kulturel bir bulusma icin bekliyor.

Lutfen videolarinizi Vimeoda gizli tutuyorsaniz sifresiniyle birlikte yollayin.
20 dakikanin uzerindeki filmler degerlendirmeye alinmayacaktir.

~

Organized by SETEM and Cinema Academy Association, the SETEM Academy B.A.K. (Documentary, Animation, Short Fiction) and International Silk Road Festival started off in 2013 with a motto of "For Tomorrow's Cinema".

International Silk Road Film Festival

SETEM Academy's International Silk Road Film Festival is in its 3rd year and awaiting for films take place in the geography for submissions.

DEAR INTERNATIONAL SUBMITTERS:

Please send your films with English subtitles.
Only films shorter than 20 min will be considered.
If you are sending a private link from Vimeo, please share the password.
Looking forward to hearing from you.

Belgesel film kategorisinde; en iyi belgesel film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödül veriliyor.

Animasyon film kategorisinde; en iyi animasyon film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi animatör özel ödülü veriliyor.

Kısa film kategorisinde ; en iyi kısa film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül veriliyor.

Jüri Özel Ödülü ise katılımcı tüm filmler arasından, ön elemeyi geçme şartı aranmaksızın veriliyor.

İpekyolu Ülkelerinin katılacağı Uluslararası İpekyolu Kısa Film yarışmasında en iyi kısa film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül veriliyor.

The Judges Special Award is given to one film among all films without the condition of passing the preselection process.

International Silk Road Film Festival:
-The Best Film
-The Best Director
-The Best Script
-The Judges Special Award

Başvuru takvimi;
Başvurular 11Eylül 2017 tarihinde başlayacak olup 11 Kasım 2017 tarihinde sona erecek
Başvurular için ayrıntılı bilgi www.setemakademi.com adresinden alınabilir.

Submission Process:
Submissions start on the 11th of September and last until November 2017. For further information please visit : www.setemakademi.com.

5.SETEM AKADEMİ BAK ve ULUSLARARASI İPEK YOLU KISA FİLM ÖDÜLLERİ ŞARTNAMESİ
RULES AND TERMS FOR 5TH SETEM ACADEMY INTERNATIONAL SILK ROAD SHORT FILM FESTIVAL
1.Belgesel, Animasyon, Kurmaca Kısa Film ve Uzun Metraj (İlk Film) kategorilerinde yapılacak yarışmaya T.C. uyruklu olan herkes katılabilir.
1. Anyone with a Turkish Repuclic ID can apply to B.A.K. documentary, animation, short fiction and feature (first feature) competition.

2.Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan Kurmaca Film ve Animasyon Filmler ile süresi 45 dakikayı aşmayan Belgesel Filmler katılabilir.
2. Short Films and Animations should not exceed 20 minutes, and Documentary Films should not be more than 45 minutes.

3. Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
3. Submitted films should be saved as "PAL" system.

4. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM Akademi etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
4. Films submitted to the festival may be shown in SETEM Academy events with no commercial purposes with their director's name. The applicant agrees to these terms.

5. Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet v.b. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
5. The applicant accepts trailers of their films (up to 20 seconds) that their films may be shown in public promotions (TV, radio, print media, internet...etc.).

6. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.
6. Choice of the judges for both preselection and final cases are for certain.

7. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 11 Kasım 2017’dır.
7. Last day to submit your films is 11th of November 2017.