Short Film Screenings in Karakoy, 3 Days in July 2016!
All genres are accepted ( fiction, documentary, animation, experimental / 20 minutes or less / films after January 2014)
The entry is free. Karakoy Film Days is a great opportunity to showcase your film in a relaxed environment of Karakoy.

Screening Dates:
16-23-30 July 2016, Saturdays at 09:00 pm in Karinca Street, Karakoy.
Audience will choose the best short of the week. The best short of the week will be awarded with an award statue.

****

Karaköy sokakları Temmuz ayında kısa film gösterimleri ile renkleniyor! Karaköy Karınca'nın düzenlediği Karaköy Kısa Film Günleri, kısa filmle ilgilenen herkesi 16-23-30 Temmuz tarihlerinde Karaköy'e bekliyor. Karaköy Kısa Film Günleri'ne Ocak 2014'ten sonra çekilmiş ve 20 dakikayı aşmayan kısa filminizle katılabilirsiniz. Etkinlik için tür sınırlaması yoktur; kurmaca, deneysel, belgesel ya da animasyon kategorilerinden birine ait olan kısa filminizle 1 Temmuz 2016 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

ŞARTNAME

1) Karaköy Kısa Film Günleri 16 Temmuz 2016, 23 Temmuz 2016 ve 30 Temmuz 2016 günleri 3 bölümden oluşacak bir kısa film gösterim programıdır.
2) Etkinliğin amacı kısa filmle ilgilenenleri başarılı ve etkili eserler üretmeye teşvik etmektir.
3) Etkinlik amatör ya da profesyonel herkese açıktır.
4) Gösterimler Karaköy Karınca'da belirtilen tarihlerde akşam 21:00 saatinde gerçekleşecektir.
5) Ocak 2014 tarihinden sonra çekilmiş, Kurmaca, Belgesel, Deneysel ya da Animasyon kategorilerinde, 20 dakikayı aşmayan kısa filmler ön elemeden geçtikten sonra programa dahil edilecektir.
6) Başvuru formu filmin yönetmeni ya da yapımcısı tarafından gönderilmek zorundadır.
7) 3 hafta boyunca devam edecek olan Karaköy Kısa Film Günleri'nde, her haftanın birincisi, izleyicilerin gösterim sonrası kullandıkları oylarla belirlenecektir. O hafta en çok oyu almış olan film, haftanın birincisi olarak seçilecektir. Haftanın birincisi Karaköy Kısa Film Günleri Heykelciği ve Karaköy Karınca özel hediyesi ile ödüllendirilir.
8) Gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakkı, yarışmacının sorumluluğundadır. Bu kapsamda doğacak hukuki sorumluluk eser sahibine aittir. Karaköy Karınca ve çözüm ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.
9) Ön elemeyi geçen filmlerin minimum 1920x1080 piksel çözünürlüğünde fullHD MPEG 4 (H264) kodeği ile kodlanmış kopyaları 10 Temmuz 2016 tarihine kadar karakoykisafilm@gmail.com e-mail adresine (wetransfer ya da dropbox ile) gönderilmek zorundadır.
10) Ön elemeyi geçemeyen filmlerle ilgili etkinlik ekibinin açıklama yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.
11) Başvurular 1 Temmuz 2016 tarihine kadar karakoykisafilm@gmail.com e-mail adresine ya da FilmFreeway sitesindeki ilgili sayfaya yapılacaktır.
12) Gönderilen eserin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar, yarışmacıya aittir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde, ilgili kısa film, gösterimden men edilir. Karaköy Karınca ve çözüm ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.

Overall Rating
Quality
Value
Communication
Hospitality
Networking
  • The film days has a modest point of view. They are good at communication and network. It is a chance that Istanbul has a festival like this.

    August 2016
  • Very regular - timely notification - excellent experience for me.

    August 2016