GÜNCEL FESTİVAL PROGRAMINA https://www.instagram.com/kisakisafilmfestivali/ adresinden ulaşabilirsiniz

KISA KISA FİLM FESTİVALİ DEĞİŞİKLİK VE İPTAL HAKKINI SAKLI TUTAR

EN İYİ FİLM KATEGORİSİ : ÖZEL ÖDÜL
EN İYİ YÖNETMEN KATEGORİSİ:
EN İYİ SENARYO KATEGORİSİ:
EN İYİ BELGESEL KATEGORİSİ:
EN İYİ KURGU KATEGORİSİ:

AMAÇ
“Kısa Kısa” Film Festivali, aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda düzenlenmektedir.
-Gençlerin yeni fikirler üretme ile paylaşma cesaretini artırmak ve onlara çerçevenin dışına çıkma cesaretini kazandırmak
-Sinema ile ilgilenen gençleri ve alanında uzman kişileri bir araya getirmek
-Başarılı ve etkili eserler üretmeye teşvik ederek Türk sinemasına katkıda bulunmak
- Daha geniş kitlelere ulaşma imkanı sağlayarak gençlere alan yaratmak
KAPSAM
● Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , Film Tasarımı bölümü, ve Film ve Medya Tasarım Atölyesi Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan yarışma; sinemasever gençlerin katılımına açıktır.

KATILIM KOŞULLARI
● Festival “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde eserlere açıktır.
● Festival için bu tür dışında gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
● Festivalde tema sınırlaması yoktur.
● Festival, kapsamda belirtildiği kişilere açıktır.
● 1 Ocak 2018'den itibaren hazırlanmış̧ olan filmler başvuru yapabilir.
● Kurmaca, belgesel ve animasyon filmlerinin süreleri en fazla 30 dakikadır. Bu şartlara uymayan filmler festivale kabul edilmez.
● Her kategori ayrı ayrı değerlendirilmeyecektir.
● Seçiciler kurulu yukarıda belirtilen kategorilere uygun olmayan bir filmi, ayrı bir kategoride özel gösterim olarak gösterebilir.
● Yarışmacılar en fazla 2 eserle festivale katılabilir.
● Daha önce herhangi bir kurum/yarışma/kişi/festivalden ödül alan filmler bu festivale katılamaz.
● Orijinal dili Türkçe olan filmler İngilizce altyazılı, orijinal dili Türkçe olmayan filmler ise Türkçe ve İngilizce altyazılı olmalıdır.
● Festivale gönderilen eser içerisindeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımları sebebiyle üçüncü kişilerden doğacak her türlü telif hakkı ihlali iddiası başvuru sahibinin (yönetmen/yapımcı) sorumluluğundadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve işbirlikçiler bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.
● Ön seçici kurulun kararı ile ön elemeden geçen filmler; gerekli mecralardan duyurulacak ve jürilerin oylarıyla seçilen filmler festivalin ikinci günü gösterime sunulacaktır.
● Katılımcılar https://filmfreeway.com/KisaKisaFilmFestivali adresine filmlerini göndererek 9 Şubat Pazar günü saat 18:00’e kadar başvurularını tamamlamalıdır.
● Katılımcılar en geç bu tarihe kadar aşağıdaki belgeleri kisakisafest@gmail.com adresine, konu bölümüne filmin ve yönetmenin adı yazılarak gönderilmelidir.
a- Filmin alt yazılı, şifreli Vimeo veya Youtube özel izleme linki
b- Festival kataloğu için filmden 3 adet görsel (JPEG / PNG formatında)
● Katılacak filmler “PAL” sistemiyle kaydedilmiş̧ olmalıdır. Yüklenecek filmlerin minimum 1920x1080 piksel çözünürlüğünde Full HD MPEG 4 (H264) ile kodlanmış olması gerekmektedir. Kopyaların gösterime uygun resim ve ses niteliği taşıması zorunludur.
● Şartnamede belirtilen koşullara uymayan, bozuk kayıt yapılmış, bölücü ve tehditkar içerik sahibi, festival yönetimi tarafından gösterilmesi uygun bulunmayan filmler katılımcı yönetmenin uyarılmasına gerek kalmadan festival dışı bırakılır.
● Festival katılım formu ve şartnamesinde tek kişinin imzası bulunmalıdır ve imza sahibi, eserin yasal sahibi olmalıdır. Eserin oluşmasında kaç kişi bulunursa bulunsun, ödül sadece belgelerde imzası bulunan eserin yasal sahibine verilecektir. Ayrıca, söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imza sahibinin sorumluluğundadır. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.
● “Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kısa Kısa Festivali'ne katılan eserler, derecesi ne olursa olsun çeşitli yurt içi ve yurt dışı kültürel etkinliklerde kullanılması eser sahibi tarafından kabul edilmiş̧ sayılır. Bu konuda gerekli bilgi eser sahibine verilecektir. Ayrıca festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir.

DEĞERLENDİRME
● Değerlendirme, Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesi ve Seçiciler Kurulları değerlendirmesi olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır.
● Seçiciler Kurulları, kararlarını salt çoğunlukla verir.
● Ön elemeden geçen filmler https://www.instagram.com/kisakisafilmfestivali/ ve http://www.kisakisafest.com/ adresinden duyurulacaktır.
● Seçiciler Kurulu’nun belirlediği kazanan filmler festivalin 2. günü ödül töreninde açıklanacaktır.
● Seçiciler Kurulu kararı kesindir, değiştirilemez. Ancak festivale gönderilen eserin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar, yarışmacıya aittir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde, ilgili kısa film, festivalden men edilir. Tespit festivalden sonra yapılır ise eser sahibi ödüllendirilmiş olsa dahi ödülü geri alınır. Festival düzenleyicileri ve çözüm ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.

KISA KISA FİLM FESTİVALİ DEĞİŞİKLİK VE İPTAL HAKKINI SAKLI TUTAR