Фестиваль незалежного короткометражного українського кіно Бардак VIII (2024) відкриває прийом фільмів на два конкурси: звичного короткого метру і вертикального відео. Роботи прийматимуть до 1 вересня. Сам фестиваль відбудеться традиційно в Харкові наприкінці жовтня. Організатори обіцяють, дотримуватися всіх правил безпеки.

Сім років існування фестивалю його унікальним критерієм відбору була відсутність у фільмів державного фінансування. Оскільки через війну Держкіно і так майже не виділяє кошти на створення стрічок, від цієї умови вирішили відійти. Але й без унікальності «Бардак» не залишиться — на додачу до звичного конкурсу короткого метру додається новий — конкурс вертикального відео. Цього року автори, котрі працюють в такому форматі, вперше в Україні можуть отримати справжні фестивальні нагороди.

«Ми всі кожного дня дивимося тіктоки, рілзи, шортси українських авторів. І серед них є дуже кінематографічно круті роботи, — пояснює засновник фестивалю, кінокритик Антон Фролов. — За кордоном у форматі вертикального відео вже створюють фільми і серіали. Деякі «вертикалки» вже стали класикою. Окремий конкурс для цього формату є вже на фестивалі «Трайбека». Тому — чому б не вшанувати їх у нас?».

За словами засновника й керівника «Бардаку», до деяких фестивалів в Україні допускаються вертикальні відео, але суто вертикального конкурсу поки що не існує — це буде вперше. Для молодих авторів, які звикли працювати в цьому форматі, участь у фестивалі та знайомство з «широкоформатними» колегами може стати початком шляху до «великого кіно».

Призами цього року буде професійна техніка для зйомок. Фестиваль також шукає партнерів — засновник з початку року служить в армії й сам збирає на потреби військових, але й про майбутнє закликає не забувати. «Сьогодні круті відео збирають багато донатів на ЗСУ. Підтримати крутих авторів таких відео технікою — це теж важлива справа, — вважає Антон Фролов. — Так ще більше українського контенту буде на екранах смартфонів по всьому світу».

Приймаються короткометражні фільми, зроблені українцями. Українець в команді може займати будь-яку роль.
фільм був створений за останні 2 рокі;
фільми не обмежені в жанрах: приймаємо ігрові та документальні, драми, комедії, пародії, мультфільми, рімейки, шведінгі, відеопоезію, експерименти, сторіз, тік-токи;
максимальна довжина фільму — до 30 хвилин (для звичайного конкурсу короткого метра), до 15 хвилин (для вертикальних відео).
фільми можуть бути подані режисером, продюсером, дистриб'ютором або офіційним представником.
Особа, що подає фільм на розгляд (селекцію), несе відповідальність за дотримання з боку фільму авторських/суміжних прав і бере на себе відповідальність та повноваження вести подальші переговори з Фестивалем.
Прем'єрна політика: без обмежень
Фільми українською мовою можна подати на розгляд без субтитрів
Фільми іншими мовами, подані на розгляд, повинні мати українські субтитри

Overall Rating
Quality
Value
Communication
Hospitality
Networking
 • це дуже важливий фестиваль через сенси та формат. він допомагає побачити і показати неформатне, але якісне. дякую дуже!

  This is a very important festival because of its meanings and format. it helps to see and show the unformatted, but high-quality. thank you very much!

  April 2024
 • So nice and so sweet

  April 2024
 • This is a very cool independent Ukrainian film festival that develops every year. I am very grateful to the organizing team for the opportunity to show my films within the framework of this festival.

  July 2023
 • Daniel Golovnya

  My respect for this festival is that even in the hard times of war they still manage to conduct the venue and share emotions with the audience.

  I am glad that our film was a part of it. Thank you!

  October 2022
 • Cool festival! Cool movies! Groovy!

  October 2021