we don't make movies to make money to make movies
Talent Agent
Gul Ertunan Karaaslan
Legal Representative
Gül Ertunan Karaaslan
Biography_director_author: Gül Ertunan Karaaslan was born in Malatya and graduated from the Physics Department of Istanbul University. She started to work as an artist first with oil painting, then as photographer and participated in group exhibitions. Gül Ertunan is involved in social responsibility projects, produces news and documentary photographs and continues to work as a freelance journalist-photographer. Her first exhibition, The Voice of the Zili, she realized with the photographer Sedat Kıran in Urfa. The exposition ’Children Brides and Women', a product of a 6-month study, attracted great interest in the public due to its subject and location. The exhibition was opened in a reverse tulip garden in the village of Otlu in Karacadağ, followed by people from the surrounding villages as well as from Urfa, Antep, Diyarbakır and Istanbul. While national channels such as CNNtürk and KanalD were featured in the main news bulletins, news and interviews. In July 2017 she did a photography project, that reflects Arguvan culture called "Beyond Kuruçay"
Malatya doğumlu olan Gül Ertunan Karaaslan İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu, Emekli fizik öğretmeni.
Fotoğraf çalışmalarından önce yağlıboya resim yapmış ve bu dönemde karma sergilere katılmıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Gül Ertunan Karaaslan haber ve belgesel fotoğraflar üreterek serbest gazeteci-fotoğrafçı olarak çalışmalarına devam ediyor. Fotoğraf Sanatçısı Sedat Kıran’la birlikte gerçekleştirdiği ‘’ Zılgıtın Sesi ‘’ ilk sergi çalışması oldu. 6 aylık bir çalışmanın ürünü olan ‘’Çocuk Gelinler ve Kadın’’ temalı bu sergi hem konusu hemde açıldığı yer nedeniyle kamuoyunda ilgiyle karşılandı.Karacadağ’ın Otlu köyünde, bir ters lale bahçesinde açılan sergiyi çevre köylerin yanısıra Urfa, Antep, Diyarbakır ve İstanbul dan gelenler izledi. Sergiye yazılı ve görsel basın yoğun ilgi gösterdi. Cnntürk, KanalD gibi ulusal kanallar ana haber bültenlerinde yer verirken gazete ,dergi ve birçok yayın organlarında sergi ile ilgili haber ve söyleşiler yer aldı. Temmuz 2017 de Arguvan Türkü Festivalinde ikinci sergisi olan ‘’ Kuruçay’dan Öte yana ‘’ isimli Arguvan kültürünü yansıttığı sergisiyle Arguvan köylerini fotoğraflayarak belgelemiştir.
Şanlıurfanın Siverek ilçesi sınırlarındaki Karacadağ’da yaşayan Göçerlerin kaybolmaya yüz tutmuş kültürlerinin belgelendiği , yönetmen ve yapımcılığını Sedat Kıran ile birlikte üstlendiği ‘’Kavalın Sesi’’ belgesel filmi 2017 yılında Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.
Yönetmen sosyal ve kültürel anlamda projeler geliştirmeye devam etmektedir.
High School
istanbul university physics
physics
19891994
Birth Date
February 20, 1976
Nickname
GülErtunan
Birth City
Malatya
Current City
İstanbul
Hometown
Turkey
Height
170
Gender
Female
Ethnicity
kurdish
Eye Color
Green
Zodiac Sign
Aquarius
Married To
yes
Children
2
I am a photographer
there are no rules in filmmaking.
we don't make movies to make money to make movies
Talent Agent
Gul Ertunan Karaaslan
Legal Representative
Gül Ertunan Karaaslan
Share:
Share: